Norton AntiVirus indir,download,yükle - Antivirüs - Araçlar Programları
programkolik.net - Dosya ve Program Arşivi 13 Ana 354 Alt kategoride Toplam: 10.704  Dosya/Program bulunmaktadır.


İnternette Ara

Dost Siteler
İstatistikler
Ana Kategori

13

Alt Kategori

 354

Toplam Dosya

 10.704

Ana Sayfa » Araçlar » Antivirüs » Norton AntiVirus
   Norton AntiVirus
  Boyutu : 34.4 Mb
  Kullanım Süresi : 30 gün
  Dili : Ingilizce
  Platform : Windows XP
  Üretici Firma : Symantec Corporation
  Ekleme Tarihi : 13-09-2006

[PROGRAMI / DOSYAYI YÜKLE]


Tanıtım:
Symantec firmasının yapımcısı olduğu Norton AntiVirus yazılımı, 2007 sürümüyle sunulmuş olan dünyanın en çok kullanılan antivirüs yazılımlarından birisidir. Günümüzde internet kullanıcılarının sistem güvenliklerini sağlayabilmeleri için gelişmiş özelliklere sahip yazılımlara gereksinim duydukları ortadadır. Zira zararlıların çeşitleri ve sayıları her geçen gün artmakta ve daha büyük güvenlik tehditi oluşmaktadır. Virüsler, truva atları, internet solucanları, casus yazılımlar, istenilmeyen reklam yazılımları, zararlı izleme araçları kullanıcıların sistemlerine çeşitli yollardan bulaşmaya çalışmaktadır. Özellikle internet üzerinde gezerken bilinmeyen bağlantılara kullanıcıların bilinçsizce tıklamasıyla bulaşan zararlılar, gelen elektronik postalarla, indirilen dosyalarla ve nadiren de olsa korsan saldırılarıyla sisteme zarar vermektedirler.

Norton Antivirus yazılımı sahip olduğu gerçek-zamanlı koruma ile sisteminizi her an denetim altında tutmakta, zararlıları daha bulaşmadan tespit edip engelleyebilmektedir. İnternet tarayıcı yazılımınızla gezdiğiniz sayfaları taramakta, indirilen dosyaları denetimden geçirmekte, gelen ve giden e-posta trafiğini takip etmektedir. Ayrıca anlık yazışma yazılımları ile size gönderilen dosyaları da zararlı denetiminden geçiren yazılım son zamanlarda bu yol kullanılarak sisteme verilen zararın da önüne geçmektedir. Kullanımı çığ gibi büyüyen dosya paylaşım yazılımlarının aynı oranda ortaya çıkardığı tehditler de büyümektedir. Kullanıcılar ihtiyaç duydukları dosyaları indirirken her türden zararlıyı sistemlerine bulaştırma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Norton AntiVirus bu tehlikenin de önüne geçerek anlık sistem güvenliğini başarıyla sağlamaktadır.

Live Update adlı güncelleme özelliği ile yazılım tabanını ve zararlı tanımlama dosyalarını kendiliğinden güncelleyen yazılım bu sayede yeni çıkan tehditlere karşı da sisteminizi hazır durumda tutmaktadır. Bir gün içerisinde onlarca hatta yüzlerce virüsün genel anlamda zararlı nesnenin yazıldığı internet dünyasında sistemi güven içinde tutabilmek için yazılımların hızlı biçimde çözümler üretip tanımlama dosyalarını yenilemeleri gerekmektedir. Tanımlama işleminin yanı sıra engelleme gücü de çok önemli olduğundan güncellemenin sorunu çözecek türden olması gerekmektedir. Norton AntiVirus gerek güncelleme gerekse engelleme anlamında virüslere, truva atlarına, internet solucanlarına ve casus yazılımlara karşı oldukça etkili biçimde çalışmaktadır.

Son zamanlarda antivirüs yazılımlarının en önemli özelliklerinden birisi haline gelen sezgisel algılama-tarama özelliğine de sahip Norton AntiVirus en yeni tehlikelere karşı da daha gerekli güncellemeler yapılmadan hazır halde çalışmaktadır. Sezgisel tarama henüz tanımlanmamış yani bilinmeyen zararlıların tanımlanıp engellenmesini sağlayan bir özelliktir. Veritabanında yeni çıkan zararlıların imzası bulunmasa dahi bunun tehlikeli bir nesne olduğunun algılanması işlevini yerine getirerek sistem güvenliğinini üst düzeye çıkarmaktadır. Zararlıların genel hareket tarzını, sisteme bulaşma şekil ve yöntemlerini inceleyerek sisteme zarar verici türden olduğunu tespit eden sezgisel algılama özelliği gün geçtikçe daha az yanlış uyarı vererek kendisini geliştirmektedir.

Gerçek-zamanlı sistem tarama özelliğinin yanı sıra kullanıcıların kendi isteklerine göre yapılandırıp, sistemlerinin istedikleri bölgesini taramadan geçirme işlevini yapan yerel tarama özelliği gelişmiş bir yapıya sahiptir. Tam sistem taraması, hızlı tarama ve elle tarama olmak üzere üç tarama türüne sahip olan yazılım; tam sistem tarama ile sisteminizi en ince ayrıntısına kadar tararken, hızlı tarama ile zararlıların bulaşma ihtimalinin yüksek olduğu alanları taramaktadır. Elle tarama özelliği ise sürücü, klasör ve dosya taramalarının ayrı ayrı yapılabileceği yani kullanıcıların özelleştirme yapabileceği tarama türüdür. Norton AntiVirus sisteminize kurulurken temiz bir başlangıç için tam sistem taraması yapmaktadır.

Görev zamanlaması özelliği ile tam sistem tarama zamanını ayarlayıp o tarihte sistemin kendiliğinden taranmasını sağlayabileceğiniz yazılım, istediğiniz zaman aralığında, gün ve saatte bunu yapabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bir kez zamanlama ayarlayabileceğiniz gibi günlük, haftalık, aylık zamanlamalar oluşturup elle tarama ile zaman kaybından da kurtulabilirsiniz. Elle tarama özelliğiyle hangi alanların taranacağını seçerek bir tarama profili oluşturmanıza da imkan veren Norton AntiVirus birden çok zamanlama oluşturmanıza dahi destek vermektedir. Sistem taraması anlamında sahip olduğu gelişmiş özelliklerine rağmen özellikle tam sistem taramasını diğer antivirüs yazılımlarına göre geç yapmaktadır.

Sistem açılışında kendiliğinden devreye giren, tüm çıkarılabilir medyaları ve disket sürücüyü başlangıç virüslerine karşı tarayan yazılım, bu taramayı bilgisayar kapatıldığı sırada yaptığından sistemin bir dahaki açılışında herhangi bir zararlı bulaşmadan açılmasını sağlamaktadır. Sistem üzerinde etkin biçimde çalışan uygulamaları, başlangıçta devreye giren programları ve sıkıştırılmış arşiv dosyalarını da taramaktadır. Virüslere, internet solucanlarına ve casus yazılımlara karşı ayrı ayrı tanımlama tabanları olduğundan zararlıları kaçırma oranı çok düşüktür. Ayrıntılı olarak kendiliğinden tutulan günlük dosyalarına bakarak sisteme bulaşmaya çalışan zararlıları, oluşan hataları, verilen tepkileri görebilirsiniz. Symantec firmasının sahip olduğu virüs ansiklopedisine bakarak zararlılar hakkında bilgi alma şansınız da bulunmaktadır.

Yazılımın Genel Özellikleri
 • Virüsleri, truva atlarını ve solucanları sistemden kendiliğinden kaldırma.
 • (Yeni) Tehlikeli casus yazılımları, basılan klavye tuşlarını kaydeden araçları ve diğer istenmeyen izleme yazılımlarını algılama ve sistemden kaldırma.
 • (Yeni) Yüksek risk içeren casus yazılımları ve reklam yazılımlarını sistem üzerine kurulmadan önce algılama ve engelleme.
 • (Yeni) Casus yazılımların ana sayfanızı değiştirmelerini ve kendi yükleme sitelerine yaptıkları yönlendirmeleri önleme.
 • Virüsler için ekli dosyaya sahip gelen ve giden e-postaları denetleme.
 • Tehditler için anlık iletilerle gelen ek dosyaları kendiliğinden tarama.
 • Virüsler için sıkıştırılmış arşiv dosyalarını denetleme.
 • Tehlikeli internet solucanlarını yakalama ve sistem üzerine bulaşmadan engelleme.
 • Yeni tehlikelere karşı koruma sağlamak için kendiliğinden güncellemeleri yükleme.
 • Virüsler için güncellemelerle üzerine yüklenen tanımlamalarla kendiliğinden tarama yapma.
 • Kullanılan akıllı teknoloji ile ortaya çıkan solucanları algılama ve diğer yeni tehditleri güncellemeler ile devre dışı bırakma.
 • Kurulumdan önce sistemi temizleme, sistem tamamen temizken çalışmaya başlama.


 • Desteklenen E-Posta Taramaları
  Norton AntiVirus, Outlook ve Outlook Express adlı e-posta istemcilerini POP3 SMTP protokol uyumluluğuyla desteklemektedir. Bu sayede gelen ve giden e-postaları sisteme zarar verici nesnelerden arındırmaktadır.

  Desteklenen Anlık Yazışma Yazılımları
 • AOL
 • Yahoo! Instant Messenger
 • MSN Messenger


 • Sistem Gereksinimleri
 • Windows XP Home, Professional Edition veya Media Center Edition işletim sistemleri
 • Internet Explorer 6.0
 • 300 MHz veya daha yüksek işlemci
 • 256MB RAM
 • 150MB boş disk alanı


 • Not: Yazılımı 30 günlük deneme süresinin ardından kullanabilmeniz için 40 dolar ödeyerek satın almanız gerekmektedir.

  Anahtarlar:Norton AntiVirus indir,Norton AntiVirus download,Norton AntiVirus indir,Norton AntiVirus çek,Norton AntiVirus,Norton AntiVirus mp3,Norton AntiVirus şarkı sözü,Norton AntiVirus film indir,Norton AntiVirus film,Norton AntiVirus açıklama,Norton AntiVirus bul,Norton AntiVirus video,Norton AntiVirus bedava
   
  Bu Program Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
   
  Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
  İsminiz
  E-Mailiniz
  Yorumunuz
   
  .
  Norton AntiVirus
  SEÇMECE PROGRAMLAR
  CA Anti-Virus 2007
  W32.HLLW.Lovgate Removal
  System Spyware Interrogat
  W32.Opasa@mm Removal Tool
  F-Secure BlackLight
  W32.Zotob Removal Tool
  Panda Antivirus
  W32.HLLW.Anig Removal Too
  Webroot Mydoom Remover
  Anti Trojan Elite
   

     

  Copyright © 2007 Tüm Hakları Saklıdır